toreuse.pl - Rynek maszyn i urzdze


szukanie zaawansowane >>>

Przegląd Toreuse

2014-05-05
Kolejny kontrakt Watson-Marlow z  Zakładami Górniczo-Hutniczymi „Bolesław”
Firma Watson-Marlow, międzynarodowy producent pomp wyporowych, poinformowała o podpisaniu kolejnego kontraktu z Zakładami Górniczo-Hutniczymi „Bolesław”. Zamówienie na dostarczenie kompletu pomp przewodowych jest efektem pomyślnej współpracy pomiędzy firmami. Dotyczy ono dostawy pomp Bredel 20, które wykorzystywane będą przy transportowaniu siarczanu miedzi.

To już drugi kontrakt podpisany z ZGH „Bolesław” na przestrzeni ostatniego roku. Firma od lat stosuje rozwiązania Bredel, co potwierdza, że pompy spełniają najwyższe oczekiwania ZGH „Bolesław”. To właśnie doskonała jakość wykonania, zarówno pomp jak i węży, wpłynęła na decyzję o kolejnym zamówieniu pomp Bredel.

ZGH „Bolesław” złożyły zamówienie na dostarczenie kompletu pomp Bredel 20, które będą służyć do przepompowywania siarczanu cynku i miedzi. Na wybór tego modelu pompy wpłynęła technologia, w której pompowana substancja ma kontakt jedynie z wężem. Dzięki temu ogranicza to koszty konserwacyjne związane z wymianą innych elementów roboczych maszyn – mówi Rafał Łydziński, Kierownik Sprzedaży w Watson-Marlow.

Pompy Bredel 20 są bezpośrednio sprzężone z napędem. Wirnik pomp posiada wytrzymałe łożyska wsporcze, które eliminują obciążenia na końcu wału. Pompa nie posiada uszczelnień mechanicznych czy pakunkowych które mogłyby powodować wycieki, ulegać korozji i wymagać wymiany. Wysokość ssania osiąga poziom do 9,5 metra. Pompa może pracować „na sucho” oraz posiada funkcje samozasysania. Dzięki  zastosowanym technologiom jest idealna do tłoczenia substancji trudnych w transporcie.

ZGH „Bolesław” to nowoczesny kompleks wydobywczo-hutniczy. W zmodernizowanej, w ostatnich latach, części hutniczej produkowany jest najwyższej czystości cynk elektrolityczny. Spółka jest głównym dostawcą cynku i stopów na rynku krajowym oraz znaczącym dostawcą na rynki krajów sąsiadujących tj. Czech, Słowacji, Austrii i Węgier. Produkty ZGH „Bolesław” znajdują zastosowanie m.in. w przemyśle do produkcji blach, powłok chroniących powierzchnie metalowe przed korozją, w  budownictwie i wielu innych. Związki cynku są stosowane do produkcji kineskopów w telewizorach i monitorach oraz do produkcji farb i lakierów.

Profil Grupy Watson-Marlow Pumps

Grupa Watson-Marlow Pumps jest światowym liderem wśród producentów pomp wyporowych.

Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat Grupa Watson-Marlow Pumps rozwinęła się dzięki wyselekcjonowanym przejęciom i strategicznym inwestycjom w innowacyjne technologie. Fundamentem rynkowej pozycji jest doświadczenie i najnowocześniejsza technologia pomp perystaltycznych i sinusoidalnych o niskich wymaganiach w zakresie konserwacji, które stanowią najszybciej rosnący segment rynku pomp wyporowych.

Na Grupę Watson-Marlow składa się obecnie sześć odrębnych marek, uzupełniających gamę oferowanych produktów. W skład Grupy wchodzą:
•Watson-Marlow Pumps –pompy perystaltyczne o wysokiej dokładności dozowania
•Watson-Marlow Tubing – precyzyjne węże
•Bredel Hose Pumps – pompy przewodowe o wysokiej wytrzymałości
•Flexicon Liquid Filling – systemy aseptycznego napełniania i zamykania płynów
•MasoSine Process Pumps – pompy sinusoidalne do cieczy, płynów i mas wrażliwych na ścinanie

Watson-Marlow Pumps Group (SPX:LSE) jest spółką zależną notowanej na londyńskiej giełdzie spółki Spirax Sarco Engineering Group, specjalizującej się w wytwarzaniu wysokiej klasy armatury przemysłowej dla instalacji pary i kondensatu.


Kopex S.A.: 26 milionów zysku netto przy przychodach przekraczających 377 milionów w pierwszym kwartale 2014 r.
Dodano: 2014-05-14Kopex S.A.: 26 milionów zysku netto przy przychodach przekraczających 377 milionów w pierwszym kwartale 2014 r.
Spółce udało się utrzymać dobre wyniki mimo trudnej sytuacji na rynku inwestycji górniczych. Poprawa wyników w relacji rok do roku to przede wszystkim efekt dużej ilości zamówień, wysokiej ekspozycji na rynki zagraniczne oraz trwających w Grupie Kopex procesów restrukturyzacji finansowej i kapitałow...
Sektor MŚP gotowy na inwestycje
Dodano: 2014-05-08Sektor MŚP gotowy na inwestycje
Znamy już nastroje przedsiębiorców w II kwartale 2014 roku. Z badania „Skaner MŚP”1 wynika, że właściciele firm patrzą w przyszłość z optymizmem i deklarują większą skłonność do inwestowania. Leasing jest nadal najczęściej wybieraną przez nich zewnętrzną formą finansowania.Instytut Keralla Research ...
DSV o społecznie odpowiedzialnym biznesie
Dodano: 2014-05-06DSV o społecznie odpowiedzialnym biznesie
Doroczne podsumowania roku w Grupie DSV obejmują, poza szczegółowymi wynikami finansowymi, raport dokumentujący realizację celów w ramach działań CSR. Na początku II kwartału grupa opublikowała zestawienie za 2013 r. wraz z osiągniętymi celami i założeniami na kolejne 12 miesięcy.Grupa DSV już w 200...
Qumak wykona kolejny projekt dla sektora naukowego
Dodano: 2014-04-29Qumak wykona kolejny projekt dla sektora naukowego
Qumak zrealizuje prace przy budowie centrum danych dla Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego. Spółka podpisała właśnie umowę z generalnym wykonawcą projektu – Eiffage Polska Budownictwo S.A. Wartość kontraktu to ponad 9,5 mln zł brutto.Qumak w ramach projektu Centrum Badawczego Polskiego ...