toreuse.pl - Rynek maszyn i urzdze


szukanie zaawansowane >>>

Przegląd Toreuse

2013-08-02
Rury kotłowe – nisza z potencjałem
Choć w Polsce nie ruszyły jeszcze największe projekty z zakresu energetyki zawodowej, nie oznacza to wcale, że sektor oczekuje na nie z założonymi rękami. Brak nowych inwestycji wymusza modernizację starszych obiektów. Widać to po zamówieniach realizowanych przez poddostawców, którzy na brak zleceń narzekać nie mogą.

Jedną z takich firm jest SONING-STAL z Raciborza, jeden z czołowych dostawców rur kotłowych na potrzeby polskiej energetyki zawodowej.

- W Europie odchodzi się od inwestycji w energetyce opartych na węglu. W Polsce jak dotąd też większe projekty w tej dziedzinie jeszcze nie ruszyły. Jednak taka sytuacja, w której popyt na energię rośnie, ale mocy nie przybywa, powoduje, że muszą być modernizowane starsze obiekty. To powoduje, że w naszej branży, czyli wśród dostawców rur  na potrzeby energetyki zawodowej, można wręcz zaobserwować tendencje wzrostowe na popyt sprzedawanego przez nas asortymentu – mówi Wojciech Nowak, prezes zarządu firmy SONING-STAL.

Rzecz w tym, że nawet tego typu projekty realizowane są często przez firmy, które mają problemy w płynnością finansową, a to przekłada się na kondycję finansową ich poddostawców.
- Zapotrzebowanie jest, ale z finansowaniem już gorzej – przyznaje W. Nowak. W takiej sytuacji rynkowej dużo bezpieczniejszy jest udział w mniejszych kontraktach. - Obecnie jest ich sporo, nawet więcej niż w latach ubiegłych. Z naszego punktu widzenia są one dużo bezpieczniejsze, niż duże inwestycje. Wiążą się z wyższymi profitami i mniejszym ryzykiem inwestycyjnym – dodaje prezes SONING-STAL.

Tylko w tym roku firma dostarczyła rury do kilkunastu inwestycji z sektora energetyki przemysłowej. Jak ocenia Wojciech Nowak, mimo ciągle utrzymującego się na świecie kryzysu gospodarczego, popyt na wyroby hutnicze dla sektora energetyki zawodowej w Polsce, w tym na asortyment oferowany przez jego firmę, raczej będzie rósł. - Już teraz przygotowujemy się do sprostania oczekiwaniom przyszłych klientów. Współpracujemy z zagranicznymi hutami, m.in. hiszpańską hutą Tubos Reunidos i słowacką Zeleziarne Podbrezova, dzięki czemu jesteśmy niezależni od lokalnych uwarunkowań. Jesteśmy w stanie szybko reagować na zmieniające się realia rynkowe i dostarczać rury, nawet według indywidualnej specyfikacji, prosto od producenta – podsumowuje W. Nowak.

Zdjęcie:
Pomimo utrzymującego się na świecie kryzysu gospodarczego w Polsce jest popyt na wyroby hutnicze dla sektora energetyki zawodowej.

* * *
SONING-STAL sp. z o. o.
SONING-STAL z Raciborza jest jednym z czołowych w Polsce dostawców rur kotłowych na potrzeby energetyki zawodowej, stosowanych do budowy kotłów energetycznych.  Oferuje także rury wykorzystywane w przemyśle wydobywczym, wiertniczym, chemicznym i petrochemicznym.
Soning-Stal jest oficjalnym przedstawicielem na Polskę huty Tubos Reunidos z Hiszpanii. Jest też jednym z największych na świecie odbiorców rur stalowych słowackiej huty Železiarne Podbrezowá. W swojej ofercie firma posiada także usługi z zakresu projektu i montażu urządzeń fotowoltaicznych oraz linii produkcyjnych dla przemysłu samochodowego.


Kopex S.A.: 26 milionów zysku netto przy przychodach przekraczających 377 milionów w pierwszym kwartale 2014 r.
Dodano: 2014-05-14Kopex S.A.: 26 milionów zysku netto przy przychodach przekraczających 377 milionów w pierwszym kwartale 2014 r.
Spółce udało się utrzymać dobre wyniki mimo trudnej sytuacji na rynku inwestycji górniczych. Poprawa wyników w relacji rok do roku to przede wszystkim efekt dużej ilości zamówień, wysokiej ekspozycji na rynki zagraniczne oraz trwających w Grupie Kopex procesów restrukturyzacji finansowej i kapitałow...
Sektor MŚP gotowy na inwestycje
Dodano: 2014-05-08Sektor MŚP gotowy na inwestycje
Znamy już nastroje przedsiębiorców w II kwartale 2014 roku. Z badania „Skaner MŚP”1 wynika, że właściciele firm patrzą w przyszłość z optymizmem i deklarują większą skłonność do inwestowania. Leasing jest nadal najczęściej wybieraną przez nich zewnętrzną formą finansowania.Instytut Keralla Research ...
DSV o społecznie odpowiedzialnym biznesie
Dodano: 2014-05-06DSV o społecznie odpowiedzialnym biznesie
Doroczne podsumowania roku w Grupie DSV obejmują, poza szczegółowymi wynikami finansowymi, raport dokumentujący realizację celów w ramach działań CSR. Na początku II kwartału grupa opublikowała zestawienie za 2013 r. wraz z osiągniętymi celami i założeniami na kolejne 12 miesięcy.Grupa DSV już w 200...
Kolejny kontrakt Watson-Marlow z Zakładami Górniczo-Hutniczymi „Bolesław”
Dodano: 2014-05-05Kolejny kontrakt Watson-Marlow z  Zakładami Górniczo-Hutniczymi „Bolesław”
Firma Watson-Marlow, międzynarodowy producent pomp wyporowych, poinformowała o podpisaniu kolejnego kontraktu z Zakładami Górniczo-Hutniczymi „Bolesław”. Zamówienie na dostarczenie kompletu pomp przewodowych jest efektem pomyślnej współpracy pomiędzy firmami. Dotyczy ono dostawy pomp Bredel 20, któr...