toreuse.pl - Rynek maszyn i urzdze


szukanie zaawansowane >>>

Porady i Rekomendacje

2009-01-29
Zakup przecinarki ręcznej
Najważniejszym kryterium przy doborze przecinarki ręcznej jest długość cięcia oraz grubość ciętych płytek. W chwili obecnej standardem jest płytka 60x60 cm co daje w karo 84,85 cm. Jeżeli to ma być jedyna maszynka na wyposażeniu glazurnika to należało by wybrać przecinarkę o długości 90-93 cm. Maszynki tej długości produkują m innymi:

   * RUBI TM-90 ,TX-900 , TX-900-N
   * MONTOLIT 93P2 ,93T2
   * SIGMA 3D ,3DK
   * KAUFMANN COMBI CUT 05 , TOP LINE 04
   * NUOVA SUPER PRO 900

Przecinarki przedstawione powyżej przecinają płytki gresowe do max 12 mm i glazurę terakotę i klinkier do 15 mm. Podawane w materiałach reklamowych wartości 15-20 mm dla gresów są absolutnie niewiarygodne.
Jedynie RUBI TM90 i Kaufmann TOP LINE mogą być używane do grubych gresów bez ryzyka zniszczenia przecinarek.

Dla glazurników układających głównie w mieszkaniach prywatnych wystarczająca będzie przecinarka o długości cięcia 60-75 cm i grubości cięcia 10 mm. Popularnymi przedstawicielami tego przedziału długości są:

   * RUBI SPEED-62 ,TS60 /70 , Tm70 ,TR-600,TX-700,TX-700N
   * MONTOLIT 63P2 ,75P2 ,62T2,75T2
   * RAIMONDI 63,63S,75,75S
   * SIGMA 3C,3CK,3BK,4A,4AK,2B3,2D3
   * KAUFMAN COMBICUT 05 ,TOPLINE 02,03
   * NUOVA SUPER PRO 600 ,750
   * SIRI TOP 68,80

Powyższe przecinarki stanowią 90% wszystkich dostępnych na rynku narzędzi dla profesjonalistów. Kupno innych narzędzi niż wymienione wiąże się z dużym ryzykiem braku części i nożyków zapasowych .Osoby zawodowo trudniące się układaniem płytek lub amatorzy mający do położenia płytki ze średniej i wyższej półki cenowej powinni się zaopatrzyć w sprzęt zapewniający prawidłowe cięcie płytek nawet przy braku dostatecznej wprawy. Koszt dobrych narzędzi zwróci się już przy pierwszym zleceniu. W przypadku układania płytek 120x60 niezbędny staje się zakup przecinarek o długości cięcia 120 cm. Przecinarki takie produkują m innymi:

   * RUBI TX-1200-S ,TX-1200-N
   * MONTOLIT 125P2 , 125T2
   * KAUFMANN TOP LINE 05

Glazurnicy potrafiący ciąć płytki takich formatów to jednak nieliczna elita. Dla zdecydowanej większości przecięcie prawidłowe płytek 90cm czy 60cm w karo to duże wyzwanie.

Na rynku jest bardzo dużo modeli przecinarek z zakresu 30-60 cm. Jednak kupno przecinarek dla osób zawodowo trudniących się układaniem płytek jest niecelowe. Tendencja do coraz większych formatów jest bardzo wyraźna. Rozważać zakup takiej maszynki można jedynie w przypadku używanie jej jako drugiej maszynki przy mniejszych płytkach. Jedynym wyjątkiem jest zakup krótkiej przecinarki ale o dużej sile łamania do płytek przemysłowych 12-18 mm grubości. W takim przypadku godne polecenia są:

   * RUBI TM70
   * KAUFMANN TOP LINE 01


Źródło: http://www.hax.n(...)dzia.php


Uwaga! Niebezpieczne strefy w magazynie!
Uwaga! Niebezpieczne strefy w magazynie!Dodano: 2014-05-14
- Stosowanie separatorów i wygrodzeń ostrzegawczych to kwestia służąca nie tylko organizacji pracy w magazynie, ale także – obowiązek regulowany przepisami prawa w zakresie BHP – tłumaczy Marcin Hankiewicz, ekspert ds. zarządzania przestrzenią magazynową.

Separatory i wygrodzenia ostrzegawcze to proste, a zarazem skuteczne konstrukcje służące do wydzielania stref magazynowych, ramp załadunkowych i innych, specyficznych obszarów czas...
Glebogryzarka do każdego ogrodu
Glebogryzarka do każdego ogroduDodano: 2014-05-08
Spulchnianie i wyrównywanie gleby wydaje się być zajęciem bardzo czasochłonnym i wymagającym dużo nakładów siły i cierpliwości. Wszystko jednak można zrobić szybciej i wygodnie. Dla marki McCulloch nie ma rzeczy niemożliwych. Radzimy jak dobrać glebogryzarkę do zadań specjalnych, która pozwoli zaoszczędzić energię i czas, a żadna trudność na powierzchni ziemi nie oprze się jej imponującej mocy.

Każdy ogrodnik chciałby, aby ziemia na...
Wymarzony trawnik
Wymarzony trawnikDodano: 2014-05-08
Zadbany i soczyście zielony trawnik to marzenie każdego gospodarza domu czy właściciela działki. Jeśli chcemy przez cały sezon cieszyć się pięknym wyglądem i zielenią murawy, prace pielęgnacyjne należy rozpocząć możliwie jak najwcześniej. Często wymagają one zastosowania odpowiednich narzędzi. Podpowiadamy, które z nich warto mieć w swoim arsenale.

Przyroda na dobre obudziła się po zimie. Początek maja to czas, kiedy wokół nas robi ...
Centralne odkurzanie krok po kroku
Centralne odkurzanie krok po krokuDodano: 2014-04-24
System centralnego odkurzania to rozwiązanie, które stanowi ciekawą alternatywę dla tradycyjnego odkurzacza. Pośród największych zalet systemu wymienić można przede wszystkim fakt, że dzięki niemu wciągnięty kurz nie trafia z powrotem do budynku. Centralny odkurzacz pomoże nam także posprzątać bez uporczywego hałasu i konieczności dźwigania ciężkiego sprzętu.

Czym jest system centralnego odkurzania? Mówiąc najoględniej – składa się...