toreuse.pl - Rynek maszyn i urzdze


szukanie zaawansowane >>>

Porady i Rekomendacje

2007-04-11
PRZEKŁADNIE ŚRUBOWE TOCZNE - zasady działania
Przekładnie śrubowe toczne rozwinęły się z konwencjonalnych przekładni śrubowych przez wprowadzenie między śrubę i nakrętkę elementów tocznych (kulek łożyskowych).
Przekładnie śrubowe toczne wykazują szereg zalet ,dzięki którym znalazły szerokie zastosowanie w mechanizmach wymagających:

- wysokiej sprawności
- bezluzowej pracy
- wysokiej sztywności osiowej
- dużej trwałości.

W wyniku toczenia kulek w zahartowanych rowkach śruby i nakrętki zużycie przekładni jest bardzo małe, co eliminuje konieczność kompensacji luzu i zapewnia utrzymanie dokładności skoku w całym okresie eksploatacji. Zastosowanie nakrętek z napięciem wstępnym umożliwia uzyskanie pracy bezluzowej oraz znaczne podwyższenie sztywności.
W przekładniach FOP AVIA S.A. standardowo stosowany jest tzw. wewnętrzny obieg kulek, w którym kulka po przetoczeniu przez jeden zwój gwintu nakrętki jest zawracana na początek obiegu przez kanał w specjalnej wkładce osadzonej w nakrętce.
W przekładniach FOP AVIA S.A. stosuje się dwułukowy zarys gwintu. Zarys ten pozwala na uzyskanie wysokiej sztywności przy jednoczesnej eliminacji luzu osiowego przekładni. Wymagana sztywność przekładni osiągana jest w dwojaki sposób:

1. Przez zastosowanie dwóch "skontrowanych nakrętek"
2. Przez kompensację luzu w wyniku selekcji średnic kulek (zarys czteropunktowy).


Sposób na formalności przed budową domu, czyli zanim wbijesz pierwszą łopatę
Sposób na formalności przed budową domu, czyli zanim wbijesz pierwszą łopatęDodano: 2014-04-17
Wizja długotrwałego procesu uzyskiwania pozwolenia na budowę nie napawa optymizmem, gdy zamierzamy zbudować dom. Zbieranie wniosków, planów, map czy projektów, o które zostaniemy poproszeni w różnych urzędach, to niełatwe zadanie. Aby nie ugrząźć w gąszczu formalności, warto od samego początku dobrze przygotować się do kompletowania niezbędnej dokumentacji.

To, jak skomplikowane będzie pozyskanie pozwolenia na budowę domu i ile czas...
Zasady wiosennej pielęgnacji żywopłotu
Zasady wiosennej pielęgnacji żywopłotuDodano: 2014-03-27
Wiosna to czas kiedy każdy ogród budzi się do życia. Żywopłot to jego najbardziej wystawna część, dlatego warto zadbać, aby odpowiednio reprezentował nasz zieleniec. Oto kilka prostych i praktycznych zabiegów, które skutecznie obudzą żywopłot  po zimowej hibernacji, zapewniając mu piękny i zdrowy wygląd niczym najwspanialsze angielskie ogrody.  

Zasady pielęgnacji żywopłotu

Każdy żywopłot należy przycinać reg...
Optymalizacja wykorzystania przestrzeni magazynowej – kontenery siatkowe
Optymalizacja wykorzystania przestrzeni magazynowej – kontenery siatkoweDodano: 2014-03-26
Wybór odpowiednich pojemników do magazynowania i przenoszenia towarów zależy od trzech czynników – rodzaju przechowywanych produktów, wielkości i konstrukcji przestrzeni magazynowej oraz posiadanego budżetu. Gdy chcemy oszczędzić miejsce w magazynie, składujemy produkty o określonych gabarytach i wadze maksymalnie półciężkiej, warto postawić na ekonomiczne rozwiązania, jakimi są kontenery siatkowe.

Kontenery siatkowe to produkty, kt...
Stwórz dla domu barierę naturalną
Stwórz dla domu barierę naturalnąDodano: 2014-03-21
Wiosna to czas, kiedy słońce i zapach kwitnących roślin zaprasza domowników do odpoczynku na świeżym powietrzu. Marka McCulloch wie, że nasze ogrody są azylami, w których możemy czuć się swobodnie i podpowiada jak maksymalnie je wykorzystać. Niech uprawianie sportu na trawie, czy długie rozmowy i spotkania z rodziną i przyjaciółmi będą prywatnymi świętami – a żywopłot naturalnym odgrodzeniem przed resztą świata.

Żywopłoty często są...