toreuse.pl - Rynek maszyn i urzdze


szukanie zaawansowane >>>

Porady i Rekomendacje

2007-04-11
PRZEKŁADNIE ŚRUBOWE TOCZNE - zasady działania
Przekładnie śrubowe toczne rozwinęły się z konwencjonalnych przekładni śrubowych przez wprowadzenie między śrubę i nakrętkę elementów tocznych (kulek łożyskowych).
Przekładnie śrubowe toczne wykazują szereg zalet ,dzięki którym znalazły szerokie zastosowanie w mechanizmach wymagających:

- wysokiej sprawności
- bezluzowej pracy
- wysokiej sztywności osiowej
- dużej trwałości.

W wyniku toczenia kulek w zahartowanych rowkach śruby i nakrętki zużycie przekładni jest bardzo małe, co eliminuje konieczność kompensacji luzu i zapewnia utrzymanie dokładności skoku w całym okresie eksploatacji. Zastosowanie nakrętek z napięciem wstępnym umożliwia uzyskanie pracy bezluzowej oraz znaczne podwyższenie sztywności.
W przekładniach FOP AVIA S.A. standardowo stosowany jest tzw. wewnętrzny obieg kulek, w którym kulka po przetoczeniu przez jeden zwój gwintu nakrętki jest zawracana na początek obiegu przez kanał w specjalnej wkładce osadzonej w nakrętce.
W przekładniach FOP AVIA S.A. stosuje się dwułukowy zarys gwintu. Zarys ten pozwala na uzyskanie wysokiej sztywności przy jednoczesnej eliminacji luzu osiowego przekładni. Wymagana sztywność przekładni osiągana jest w dwojaki sposób:

1. Przez zastosowanie dwóch "skontrowanych nakrętek"
2. Przez kompensację luzu w wyniku selekcji średnic kulek (zarys czteropunktowy).


Uwaga! Niebezpieczne strefy w magazynie!
Uwaga! Niebezpieczne strefy w magazynie!Dodano: 2014-05-14
- Stosowanie separatorów i wygrodzeń ostrzegawczych to kwestia służąca nie tylko organizacji pracy w magazynie, ale także – obowiązek regulowany przepisami prawa w zakresie BHP – tłumaczy Marcin Hankiewicz, ekspert ds. zarządzania przestrzenią magazynową.

Separatory i wygrodzenia ostrzegawcze to proste, a zarazem skuteczne konstrukcje służące do wydzielania stref magazynowych, ramp załadunkowych i innych, specyficznych obszarów czas...
Glebogryzarka do każdego ogrodu
Glebogryzarka do każdego ogroduDodano: 2014-05-08
Spulchnianie i wyrównywanie gleby wydaje się być zajęciem bardzo czasochłonnym i wymagającym dużo nakładów siły i cierpliwości. Wszystko jednak można zrobić szybciej i wygodnie. Dla marki McCulloch nie ma rzeczy niemożliwych. Radzimy jak dobrać glebogryzarkę do zadań specjalnych, która pozwoli zaoszczędzić energię i czas, a żadna trudność na powierzchni ziemi nie oprze się jej imponującej mocy.

Każdy ogrodnik chciałby, aby ziemia na...
Wymarzony trawnik
Wymarzony trawnikDodano: 2014-05-08
Zadbany i soczyście zielony trawnik to marzenie każdego gospodarza domu czy właściciela działki. Jeśli chcemy przez cały sezon cieszyć się pięknym wyglądem i zielenią murawy, prace pielęgnacyjne należy rozpocząć możliwie jak najwcześniej. Często wymagają one zastosowania odpowiednich narzędzi. Podpowiadamy, które z nich warto mieć w swoim arsenale.

Przyroda na dobre obudziła się po zimie. Początek maja to czas, kiedy wokół nas robi ...
Centralne odkurzanie krok po kroku
Centralne odkurzanie krok po krokuDodano: 2014-04-24
System centralnego odkurzania to rozwiązanie, które stanowi ciekawą alternatywę dla tradycyjnego odkurzacza. Pośród największych zalet systemu wymienić można przede wszystkim fakt, że dzięki niemu wciągnięty kurz nie trafia z powrotem do budynku. Centralny odkurzacz pomoże nam także posprzątać bez uporczywego hałasu i konieczności dźwigania ciężkiego sprzętu.

Czym jest system centralnego odkurzania? Mówiąc najoględniej – składa się...