toreuse.pl - Rynek maszyn i urzdze


szukanie zaawansowane >>>

Porady i Rekomendacje

2007-04-11
PRZEKŁADNIE ŚRUBOWE TOCZNE - zasady działania
Przekładnie śrubowe toczne rozwinęły się z konwencjonalnych przekładni śrubowych przez wprowadzenie między śrubę i nakrętkę elementów tocznych (kulek łożyskowych).
Przekładnie śrubowe toczne wykazują szereg zalet ,dzięki którym znalazły szerokie zastosowanie w mechanizmach wymagających:

- wysokiej sprawności
- bezluzowej pracy
- wysokiej sztywności osiowej
- dużej trwałości.

W wyniku toczenia kulek w zahartowanych rowkach śruby i nakrętki zużycie przekładni jest bardzo małe, co eliminuje konieczność kompensacji luzu i zapewnia utrzymanie dokładności skoku w całym okresie eksploatacji. Zastosowanie nakrętek z napięciem wstępnym umożliwia uzyskanie pracy bezluzowej oraz znaczne podwyższenie sztywności.
W przekładniach FOP AVIA S.A. standardowo stosowany jest tzw. wewnętrzny obieg kulek, w którym kulka po przetoczeniu przez jeden zwój gwintu nakrętki jest zawracana na początek obiegu przez kanał w specjalnej wkładce osadzonej w nakrętce.
W przekładniach FOP AVIA S.A. stosuje się dwułukowy zarys gwintu. Zarys ten pozwala na uzyskanie wysokiej sztywności przy jednoczesnej eliminacji luzu osiowego przekładni. Wymagana sztywność przekładni osiągana jest w dwojaki sposób:

1. Przez zastosowanie dwóch "skontrowanych nakrętek"
2. Przez kompensację luzu w wyniku selekcji średnic kulek (zarys czteropunktowy).


Centralne odkurzanie krok po kroku
Centralne odkurzanie krok po krokuDodano: 2014-04-24
System centralnego odkurzania to rozwiązanie, które stanowi ciekawą alternatywę dla tradycyjnego odkurzacza. Pośród największych zalet systemu wymienić można przede wszystkim fakt, że dzięki niemu wciągnięty kurz nie trafia z powrotem do budynku. Centralny odkurzacz pomoże nam także posprzątać bez uporczywego hałasu i konieczności dźwigania ciężkiego sprzętu.

Czym jest system centralnego odkurzania? Mówiąc najoględniej – składa się...
Remont łazienki – jak wybrać stelaż podtynkowy
Remont łazienki – jak wybrać stelaż podtynkowyDodano: 2014-04-23
Remont łazienki przeprowadzamy co kilka, a nawet kilkanaście lat. Z założenia więc, każda wprowadzona zmiana powinna być dobrze przemyślana. Od kilku lat wyraźnym trendem jest rezygnacja z kompaktowych sanitariatów na rzecz stelaży podtynkowych, które umożliwiają zawieszenie na ścianie miski ustępowej, czy umywalki. Radzimy, na co zwracać uwagę podczas wyboru tego typu rozwiązań.

Design w zasięgu dłoni

Stelaż podtynkow...
Sposób na formalności przed budową domu, czyli zanim wbijesz pierwszą łopatę
Sposób na formalności przed budową domu, czyli zanim wbijesz pierwszą łopatęDodano: 2014-04-17
Wizja długotrwałego procesu uzyskiwania pozwolenia na budowę nie napawa optymizmem, gdy zamierzamy zbudować dom. Zbieranie wniosków, planów, map czy projektów, o które zostaniemy poproszeni w różnych urzędach, to niełatwe zadanie. Aby nie ugrząźć w gąszczu formalności, warto od samego początku dobrze przygotować się do kompletowania niezbędnej dokumentacji.

To, jak skomplikowane będzie pozyskanie pozwolenia na budowę domu i ile czas...
Zasady wiosennej pielęgnacji żywopłotu
Zasady wiosennej pielęgnacji żywopłotuDodano: 2014-03-27
Wiosna to czas kiedy każdy ogród budzi się do życia. Żywopłot to jego najbardziej wystawna część, dlatego warto zadbać, aby odpowiednio reprezentował nasz zieleniec. Oto kilka prostych i praktycznych zabiegów, które skutecznie obudzą żywopłot  po zimowej hibernacji, zapewniając mu piękny i zdrowy wygląd niczym najwspanialsze angielskie ogrody.  

Zasady pielęgnacji żywopłotu

Każdy żywopłot należy przycinać reg...